Zemědělci 2017-09-25T14:00:53+00:00

ZEMĚDĚLCI

Máte ve své zemědělské usedlosti nevyužitou stodolu, vlastníte prázdný vepřín nebo kravín? Provozujete bioplynovou stanici a hledáte využití zbytkového tepla? Chcete pěstovat zeleninu a chovat ryby s minimálními vstupy?

Využijte na své farmě aquaponický systém.

Můžete ho umístit do nevyužitých zemědělských objektů. Velmi výhodně vychází investice také ve spojení s bioplynovou stanicí. Pokud nemáte volné zemědělské objekty, lze u bioplynové stanice postavit skleník.

Pro pěstování zeleniny, bylinek nebo ovoce v aquaponii nepotřebujete úrodnou půdu a pro chov ryb nepotřebujete rybníky. Přesto
vypěstujete tuny zeleniny a ryb přímo u vás na statku. A to celoročně.

Ze zbytků zeleniny (košťály, kořeny) nakrmíte i vaše slepice nebo prasátka. Případně odpad využijete ekologicky a proměníte ho v kompost pro vaše pole. Pomáháte tak nejen sobě, ale i přírodě.

Bioplynová stanice a aquaponie

S aquaponií šetříte náklady, energii a vstupy. Pokud využijete zbytkové teplo z bioplynové stanice, je provoz velmi úsporný. Systém lze napojit i na jiné obnovitelné zdroje energie, například na solární nebo větrnou elektrárnu a může tak fungovat zcela autonomně. Do systému dopouštíte pouze vodu, která se při provozu odpaří nebo ji rostliny vypijí.

Aquaponie je poloautomatická a produkuje čerstvé lokální potraviny 365 dní v roce v té nejvyšší kvalitě. Vaši odběratelé, to ocení.

Zjistěte, jak může vypadat vaše aquaponická farma na našem příkladu.