O společnosti 2018-07-20T15:59:38+00:00

O SPOLEČNOSTI THORILEX

Jsme jedineční. V České republice i v Evropě.

Jsme česká firma, která navrhuje a dodává aquaponické farmy, hydroponické farmy a recirkulační akvakulturní systémy na chov ryb.
Systémy vyvíjíme, navrhujeme a stavíme na míru zákazníkům.

Know-how

Na naše know-how jsme náležitě pyšní. Trvalo nám přes 5 let, než jsme vyvinuli prvotřídní aquaponické systémy a vyladili detaily. Teď máme vlastní nitrifikační bakterie i krmivo pro ryby a mnoho cenných zkušeností.

Světová aquaponická komunita

Od roku 2016 jsme se stali hrdým členem světové aquaponické komunity. Podílíme se na budování renomé aquaponických systémů a pracujeme na inovacích.

Vlastní patentované produkty

Po zmapování trhu jsme se dali do vlastního vývoje. V polovině roku 2018 jsme na trh uvedli nové produkty. K THORILEX hydroponickému systému přibily i THORILEX košíček, THORILEX nádrž na ryby a další produkty aquaponického oboru.

Aquaponická farma 2018

Připravili jsme nový projekt, jehož součástí je řízený automatizovaný skleník. Protože inovace jsou naší nedílnou součástí.

VIZE

Do roku 2027 se chceme stát jedním z hlavních hráčů na poli aquaponie ve světě.

MISE

Jsme THORILEX. Stavíme a vyvíjíme aquaponické farmy. Každý den nás provází radost a nadšení z toho, že vytváříme lepší a zdravější svět.

NAŠE SNY

Máme velké sny a žádné limity!
Mars je hned za Zemí.

SMĚŘUJEME K SOBĚSTAČNOSTI. A CO VY?

Toužíte po soběstačnosti a nezávislosti?

Ideálním řešením je propojit farmu například s bioplynovou stanicí, větrnou a fotovoltaickou elektrárnou nebo jinými zdroji, které vyrábí zbytkové teplo nebo energii. To zaručuje ekonomický provoz, minimum vstupů a vysokou efektivitu.

Aquaponie oceníte i na samotách, odlehlých farmách, v zahrádkářských koloniích, zemělodích atd. Kombinace energetické a potravinové soběstačnosti vám přinese svobodu a nezávislost.

Jak jsme tvořili THORILEX

Příběh společnosti THORILEX jsme začali psát v roce 2010, kdy jsme postavili první aquaponickou farmu. Po pěti letech jsme založili akciovou společnost, uzavřeli strategická partnerství a v roce 2017 jsme zacílili i do zahraničí. V následujícím roce získáváme patenty na naše zbrusu nové produkty.

Naše vášeň pro chov ryb začala rybníkářstvím, které má v České republice dlouhou tradici. Rybníky nám přibývaly a budovali jsme malé sádky a nádrže pro celoroční přechovávání ryb. Napadlo nás, že místo běžné filtrace vytvoříme kořenové čištění odpadních vod.

To změnilo naši firmu.

Začali jsme vyvíjet vlastní aquaponii. Prošli jsme si mnohými neúspěchy: uhynuly nám ryby, zplesnivěly rostliny, kazila se nám voda. Bez neúspěchů ale nevznikne revoluční řešení. Vývoj jsme nevzdali. Na trh jsme posléze uvedli vlastní směsi bakterií a živného roztoku k jejich množení. Tato jedinečná směs je pro správné fungování aquaponického systému klíčová.

Dnes připravujeme aquaponické systémy na míru. Navrhujeme a stavíme aquaponie o různých velikostech a umíme je uzpůsobit místu i požadavkům zákazníků. Klientům předáváme své zkušenosti a know-how.

Proměňujeme zemědělství a přispíváme ke zdravému a udržitelnému životnímu stylu.

Sníme a máme velké vize a plány.