O společnosti 2017-09-25T13:59:40+00:00

O SPOLEČNOSTI THORILEX

Jsme jedineční. V České republice i v Evropě.

Jsme česká firma, která navrhuje a dodává aquaponické farmy a recirkulační systémy na chov ryb pro český i evropský trh.
Systémy vyvíjíme, navrhujeme a stavíme na míru zákazníkům.

Know-how

Na naše know-how jsme náležitě pyšní. Trvalo nám přes 5 let, než jsme vyvinuli prvotřídní aquaponické systémy a vyladili detaily. Teď máme vlastní nitrifikační bakterie i krmivo pro ryby a mnoho cenných zkušeností.

Světová aquaponická komunita

Od roku 2016 jsme se stali hrdým členem světové aquaponické komunity. Podílíme se na budování renomé aquaponických systémů a pracujeme na inovacích.

Česko a Slovensko

Začátkem roku 2017 jsme se rozhodli cílit také na slovenský trh. Toto zásadní a strategické rozhodnutí je jedním z prvních, které podporuje růst a expanzi naší firmy do zahraničí.

Aquaponická farma 2017

Připravili jsme nový projekt, jehož součástí je řízený automatizovaný skleník. Protože inovace jsou naší nedílnou součástí.

VIZE

Do roku 2027 se chceme stát jedním z hlavních hráčů na poli aquaponie ve světě.

MISE

Jsme THORILEX. Stavíme a vyvíjíme aquaponické farmy. Každý den nás provází radost a nadšení z toho, že vytváříme lepší a zdravější svět.

NAŠE SNY

Máme velké sny a žádné limity!
Mars je hned za Zemí.

Jak jsme tvořili THORILEX

Příběh společnosti THORILEX jsme začali psát v roce 2010, kdy jsme postavili první aquaponickou farmu. Po pěti letech jsme založili akciovou společnost, uzavřeli strategická partnerství a v roce 2017 jsme zacílili i na Slovensko.

Naše vášeň pro chov ryb začala rybníkářstvím, které má v České republice dlouhou tradici. Rybníky nám přibývaly a budovali jsme malé sádky a nádrže pro celoroční přechovávání ryb. Napadlo nás, že místo běžné filtrace vytvoříme kořenové čištění odpadních vod.

To změnilo naši firmu.

Začali jsme vyvíjet vlastní aquaponii. Prošli jsme si mnohými neúspěchy: uhynuly nám ryby, zplesnivěly rostliny, kazila se nám voda. Bez neúspěchů ale nevznikne revoluční řešení. Vývoj jsme nevzdali. Na trh jsme posléze uvedli vlastní směsi bakterií a živného roztoku k jejich množení. Tato jedinečná směs je pro správné fungování aquaponického systému klíčová.

Dnes připravujeme aquaponické systémy na míru. Navrhujeme a stavíme aquaponie o různých velikostech a umíme je uzpůsobit místu i požadavkům zákazníků. Klientům předáváme své zkušenosti a know-how.

Proměňujeme zemědělství a přispíváme ke zdravému a udržitelnému životnímu stylu.

Sníme a máme velké vize a plány.