O společnosti

Jsme jediná česká firma, která vyrábí a dodává aquaponické systémy jak v České republice, tak v Evropě. Patříme do světové aquaponické komunity.

Vyrábíme aquaponické systémy všech velikostí od jedné sestavy (vhodné pro rodinu, či komunitu) až po aquaponické farmy (vhodné jako investiční příležitost)Do našich systémů instalujeme vlastní nitrofikační bakterie pro přeměnu látek na živiny pro zeleninu a také máme vlastní krmivo pro ryby speciálně pro potřeby Aquaponie.

Kombinace přírodního procesu a našich vylepšení dělají z našeho systému opravdu další revoluci v zemědělství.

Náš systém je až překvapivě jednoduchý, poháněný největší silou světa – samotnou přírodou.

Naše historie

V roce 2015 jsme založili firmu THORILEX a.s., abychom navázali na naše mnohaleté zkušenosti v rybníkářství a aquaponii , protože věříme v obrovský investiční potenciál tohoto projektu.

Mnoho let jsme provozovali rybníkářství. Tím, jak nám přibývali rybníky, snažili jsme si vytvořit malé sádky a nádrže pro celoroční přechovávání ryb. Napadlo nás použít místo běžné filtrace něco jako kořenové čištění odpadních vod. Tento nápad zásadním způsobem ovlivnil naše směřování.

Hledali jsme na internetu, jak kořenový systém funguje a narazili jsme na aquaponiiNa internetu byly jen základní (a nesprávné) informace. Systém jsme začali vyvíjet „na vlastní pěst.“

Ovšem nebylo to jednoduché. Než jsme přišli na to, co systém potřebuje, prošli jsme si mnoha neúspěchy. Nejednou nám uhynula celá obsádka ryb v systému, rostliny nám uvadly nebo zplesnivěly, kazila se nám voda atd.

Neúspěch ovšem není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu. Začali jsme s vývojem vlastní směsi bakterií a živného roztoku k jejich množení. A vývoj se vyvedl! Bez specifické směsi bakterií systém nemůže nikdy dobře fungovat.

Časem jsme zjistili, čeho se vyvarovat a jak aquaponii bezpečně a správně využívat. Tyto zkušenosti jsou pro nás zcela zásadní a bez nich bychom si nikdy netroufli do projektu takového rozsahu a společenského dopadu jít.

Naše společnost THORILEX je teď a tady pro všechny, kdo hledají zeleninu a maso nejvyšší kvality za mizivé náklady, či novou investiční příležitost.

 Zanechte nám zprávu