Naše služby

Rybníkářství

Naše firma se kromě aquaponie věnuje i nadále rybníkářství. Hospodaříme na 10 rybnících o velikostech od 0,5 ha do 5 ha. V rybníkářství máme desetileté zkušenosti, které nyní využíváme v aquaponii.

Také disponujeme veškerým vybavením k chovu ryb a rybníkářství jako jsou kesery, zátahové a podkladové sítě, kádě, aerátory, čerpadla ať benzínová nebo elektrická, převozní bedny atd.

Převážíme živé ryby po celé ČR, ale i po státech Evropské unie. Najednou můžeme odvézt až 10 000 kg ryb.

r2

1) Výlovy rybníku
Provedeme profesionální výlov vašich rybníků i těžko slovitelných vodních ploch.

2) Převoz ryb
Převezeme ryby speciálním transportním vozem k převozu ryb, a to až 10 tun najednou.

3) Návrhy obsádek rybníků
Navrhneme vám ideální vyváženou obsádku do vaší vodní plochy a v případě zájmu vám ryby i rádi přivezeme a nasadíme.

4) Poradenství
Provádíme poradenství v oblasti chovu ryb. Našim klientům rádi bezplatně pomůžeme a se vším odborně poradíme.

5) Správa vodních ploch
Máte vodní plochu a nevíte si s ní rady? Bojíte se povodně a následných škod, které budete muset zaplatit? Pronajměte nám vodní plochu, nebo nás určete správcem a my se vám o vodní plochy postaráme. Vodní plochy zarybníme, zajistíme všechny potřebné dokumenty.

6) Výkup vodních ploch
Máte rybník? Zatopený lom nebo pískovnu? Vodní nádrž? Vlastníte vodní plochu nebo jen část a chtěl byste ji prodat? My ji od vás vykoupíme. Vykoupíme i spoluvlastnický podíl.

7) Údržba
Provádíme údržby vodních ploch od sekání po výměnu stavidel a bagrování. V případě dlouhodobého pronájmu se na těchto údržbách podílíme.

Doprava ryb

Naše společnost disponuje veškerou technikou pro přepravu ryb. Máme jak nádrže na převoz jednotlivých kusů, tak i nádrže na přepravu jedné tuny ryb. Také pro nás není problém ryby převést ve speciálním nákladním voze pro převoz ryb až do váhy 10 tun. Ryby převážíme šetrně a pod kyslíkem, v rámci států EU.

doprava1 doprava2

Odchov plůdku

Když jsme začínali v roce 2005 s rybníkářstvím, řešili jsme, jak nejlépe docílit přežití plůdku. V rybníku je spousta dravců, ať už větší ryby, nebo larvy komárů a vážek.

Plůdek je v době svého vylíhnutí velmi náročný na chov a v rybníku přežije první rok zhruba 20% ryb. Dospělosti se dokonce dožije jen zhruba 10% ryb.

Proto jsme přemýšleli jak plůdek ochránit a zařídit jeho vysoké přežití.

Naučili jsme se, jak plůdek vychovat odděleně v nádržích s tím, že až odroste, nasadíme jej do rybníka. To nám zajistilo přežití 95% ryb.

Nebylo to ale vůbec jednoduché, protože vychovat si rybu z plůdku je dost náročná  záležitost.

Museli jsme naučit pro plůdek připravit kvalitní vodu, museli jsme vyvinout speciální krmení, dále odzkoušet potřebu kyslíku, aby ho nebylo málo nebo příliš atd.

To vše jsme se naučili a v součastné době můžeme s hrdostí říct, že jako jedni z mála dokážeme odchovat plůdek skoro ze všech u nás běžně žijících ryb.

V součastné době chováme ryby z plůdků pro naše klienty do aquaponických systémů i do našich rybníků. Tím zajiťujeme kvalitní rybu v průběhu celého roku a nejen v zarybňovacím období.

Každoročně dokážeme takto vychovat více než deset milionů ryb pro naše klienty.

Rybu, která celý život žije v rybníce, nemůžete dát na zbytek života do nádrže. Je to jako by člověka někdo zavřel na zbytek života do klece. Ryba je živý tvor a snaží se z nádrže dostat. Vyskakuje, jezdí po nádrži, tře se o boky nádrží a je v neustálém stresu. Takto velmi rychle uhyne.

Proto je lepší dávat do nádrží rybu, která se v nádrži narodila a nic jiného nikdy nepoznala. Do našich systémů tedy využíváme už jen ryby z vlastní produkce.

Fish-hatchery-1200gal-tank-of-lake-trout-jpg

 Zanechte nám zprávu